top of page

Ako tráviť voľný čas u nás?

Rozhodli ste sa tráviť čas na Kokave línii a premýšlate nadtým, čo všetko by ste chceli vyskúšať? Poďme sa nato spolu pozrieť. Pokračujte nižšie.

Možnosti pešej turistiky

V roku 2009 bola postavená drevená turistická rozhľadňa na vrchu Jasenina, vďaka ktorej je z výšky 10 metrov krásny výhľad južným smerom. Na rozhľadňu vedie 32 schodov, z vrchu ktorej je možno pozorovať Juhoslovenskú kotlinu.

 

Pri výhliadke sa nachádzajú lavice a veľký stôl, je tu možnosť oddychu. K rozhľadni na Jasenine sa dostanete po značenom turistickom chodníku červenou z neďalekej obce Ďubákovo, pričom výšľap trvá približne 30 minút.

Rozhľadňa je vzdialená 4 km od našich chát.

Príjemným spestretním programu v Novohrade je v poslednej dobe veľmi obľubený splav rieky Ipeľ. Ipeľ môžete splavovať na  kanoe a raftoch, poprípade si môžete zapožičať aj paddleboardy alebo elektrický čln. Splav rieky Ipeľ je vhodný pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, jednotlivcov alebo skupiny.

 

Plavíte sa prírodou priamo v chránenom vtáčom území Poiplie. Brehy horného toku Ipľa sú lemované nádhernou slovenskou prírodou. Táto krajina je bohatá na vzácne a chránené živočíchy. Môžete tu vidieť pobehovať líšky, srnce, jelene a nespočetné množstvo iných živočíchov.

 

Splav končí v lodenici Kalonda. Splaviť Ipeľ s deťmi je najvhodnejšie na raftoch, celý zážitok trvá približne 1,5 hodiny. Odvážnejší môžu vyskúšať kanoe a to od Holiše po Kalondu v dĺžke 10km. 

Kúpanie

V blízkosti chát sa nachádzajú súkromné bazény. Kúpaliská v okolí: Rapovce, Miraj, Hriňová.

Upravené bežkárske trasy

Na Látkach-Mlákach vo vzdialenosti 6km od chaty nájdete upravené bežecké trate pre klasiku ako aj voľný štýl v rôznej dĺžke od 700m až 10km. Trate sú pravidelne upravované, najkratší okruh je vhodný aj pre začiatočníkov s deťmi.

Priamo u nás si môžete zapožičať bežecké vybavenie rôznych veľkostí, aj pre deti.

 

Osobne je to naše jedno z najobľubenejších miest na bežky a to najmä kvôli polohe, pretože väčšina tratí sa nachádza na slnečných lúkach a pri peknom počasí sú tu prekrásne výhľady na okolitú krajinu.

 

Trate sa ďalej napájajú na trasy smer ku Prameňu Ipľa, a to zo sedla Prašivá, ktoré sa nachádza na ceste II/526, zhruba 5km od chaty.

Lyžovanie

Stredisko Kokava - Línia sa nachádza 200m od našich chát. Zjazdovky ľahkej obtiažnosti, v nadmorskej výške 600 - 800 m, majú mierny sklon, preto sú vhodné najmä pre začiatočníkov, rodiny s deťmi a výučbu lyžiarov.

 

Areál má vybudovaný zasnežovací systém a okrem lyžovania, či snoubordovania cez deň je v ponuke i večerné lyžovanie. Celková dĺžka svahov dosahuje 2 km.

 

K službám areálu patrí skiservis, úschovňa, požičovňa, lyžiarska škola, bufet, reštaurácia i možnosť ubytovania.

Stredisko ponúka výbornú lyžovačku za super ceny na zasnežovaných a pravidelne upravovaných zjazdovkách

Wellness

Je  dostupný v hoteli Zerrenpach. Čoskoro pribudne súkromná sauna priamo u nás.

IMG_4104_edited.jpg
bottom of page